ייצור שקיות ניילון – כל מה שרציתם לדעת

 
הן נמצאות בכל בית, ומשמשות אותנו כמעט מדי יום. אבל, רק מעטים מאיתנו יודעים באמת איך מייצרים אותן. במאמר צוות המומחים של אפיק ינסה לענות על כל השאלות ולפתור את התעלומה הגדולה האופפת את סוד הייצור של שקיות ניילון.
 

נעים להכיר

 
בוודאי תתפלאו לשמוע, שמקור הניילון הוא בעצם נפט גולמי. הזהב השחור הזה, שאנשים מוכנים לשלם עבורו לא מעט כסף כשהוא מגיע בתצורה הטבעית שלו, עובר תהליך עיבוד מסוים שכתוצאה ממנו הוא הופך לגז טבעי. עיבוד נוסף הופך אותו לפוליאתילן - הוא, הוא החומר שממנו מייצרים את המוצר המוגמר.
 

איך זה מתבצע?

 
את הפוליאתילן שהתקבל בתהליך הקודם, חותכים לחתיכות קטנות מאוד (ממש בגודל של פתיתים) ומעבירים את כולן לשק גדול. השק נשלח אל המפעל, שם מתבצע התהליך המקצועי שהופך את הפתיתים הללו לאותה שקית שאנחנו מכירים.
 

העבודה במפעל

 
לפני שהמכונות במפעל מתחילות לעבוד, חשוב מאוד לסכם עם הלקוח את כל הפרטים לגבי המראה הסופי של המוצר. הוא צריך להחליט אם הוא רוצה שהיא תהיה צבעונית (ואם כן – באיזה צבע היא תהיה), אם תהיה עליה הדפסה של הלוגו ו/או של פרטי ההתקשרות עם החברה/העסק, כמה יחידות הוא רוצה ועוד. לאחר שהכול ברור, התהליך מתחיל, והוא מתואר כאן בשלבים.
  1. שלב ראשון – הפעלת המכונות. מדובר במכונות ייעודיות שתפקידן לחמם, למתוח ולנפח את החומר הגולמי על מנת להגיע לצורה של השקית שהזמין הלקוח.
  2. שלב שני – קירור. חשוב מאוד לקרר את המוצר לגמרי לפני שממשיכים על מנת שהכול יהיה מדויק.
  3. שלב שלישי – בשלב זה הנפיחות של המוצר יורדת, וכל מה שבעתיד יהיה שקיות מגולגל לגליל עצום ממדים.
  4. שלב רביעי – הדפסה. זה השלב שמכונה "שלב הרשות", כי לא כל לקוח רוצה שהתהליך של ייצור שקיות ניילון שמתבצע עבורו יכלול הדפסה. בעבור מי שכן רוצה – מבצעים את העבודה באמצעות מכונות ייעודיות הדואגות להדפיס את הלוגו ו/או את פרטי החברה בצבעים שאמורים להישאר על השקית למשך שנים רבות (לפחות).
  5. שלב חמישי – חיתוך. בשלב זה מכוונים את מכונת החיתוך כך שתחתוך את המוצר על פי המידות המבוקשות. הפעולה מתבצעת באופן אוטומטי ובסיומה אנחנו מקבלים יחידות מוצר בכמות שהוזמנה על ידי הלקוח, כשהן ערוכות ומוכנות לשלב האחרון.
  6. שלב שישי ואחרון – קיפול וסגירה של המוצר, פעולה שנותנת לו את צורתו המוכרת. שלב זה מתבצע באמצעות אותה מכונת חיתוך, שבסיום שלב זה גם דואגת לחלק את התוצרים לחבילות וליצור בהם ידיות אחיזה מתאימות.

זהו. התהליך הושלם. חשוב לציין, שכל כולו מתבצע תחת בקרת איכות "קשוחה" ביותר, המבטיחה שבסופו יתקבלו אך ורק מוצרים שנראים בדיוק כפי שהיו צריכים להיראות.
 
לטיפים נוספים, לייעוץ או לבירור, חייגו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם.
צלצלו עכשיו 072-3317724