חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

072-3317724

אפיק שקיות יפות

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

איך ממחזרים שקיות ניילון

איך ממחזרים שקיות ניילון

שנים רבות החיסרון הבולט ביותר של שקיות הפלסטיק, אותם כולנו כמעט סוחבים מהסופר הביתה, היה ששקיות אלו לא מתכלות ולכן עלולות ליצור נזק סביבתי בעתיד. החיסרון הזה איננו והיום הטכנולוגיה מאפשרת למחזרן

אז איפה ואיך ממחזרים שקיות ניילון? שאלה מצוינת. ממש בשנים האחרונות התפתחה יכולת ישראלית למחזר את שקיות הפלסטיק ולהפוך אותן למכוון אדיר של דברים. שקיות הפלסטיק, בתוכן שקית הגופייה המוכרת לנו מהסופר השכונתי, הפכו עם השנים למטרד סביבתי אמיתי ואפילו הטילו על השימוש בהן מס. זאת הסיבה שעבור כל שקית משלמים בסופר עשר אגורות. חברות מחזור שונות ניסו למצוא פתרון לשקיות הנפוצות הללו והחלו לאסוך אותן כדי להשתמש בהן למחזור. צעד זה נחשב משמעותי במיוחד מאחר והוא פותר בעיה ארוכת שנים.

תהליך המחזור

ארגוני הסביבה תמיד היו נגד שקיות הפלסטיק אבל האהבה של הישראלים לשקיות אלו מלאה פתרון מושלם בצורת מחזורם. במוקדים שונים בארץ ניתן למצוא נקודות איסוך של שקיות פלסטיק בהם אזרחים מניחים את השקיות שאספו מקניות בסופר. שם הן נאספות אל מפעלי מחזור. במפעלי המחזור שקיות הפלסטיק נגרסות לחלקים קטנים ועוברות שטיפה טרם עיבודן. לאחר מכן השקיות הגרוסות והנקיות עוברות תהלי של גרעון החומר, שלאחריו, השקיות הופכות לחומר גלם מפלסטיק לכל דבר ועניין.

שימושי המחזור

לאחר שהפלסטיק של השקיות ממוחזר או לפחות לאחר הבנה של איך ממחזרים שקיות ניילון, אפשר להתחיל לדבר על השימוש בחוזר בחומר הגלם שמיוצר משקיות אלו. לאחר תהליך המחזור, חומר הגלם שנותר הוא סוג של פלסטיק שניתן להשתמש בו לייצור. בדרך כלל מייצרים ממנו דליים, צינורות שונים לכבלי חשמל, משטחים שונים, מוצרים פלסטיק שונים ואפילו ריהוט גן. זוהי רק רשימה חלקית של שימושים בחומר הגלם שנוצר. רשימה שגדלה ומתפתחת מיום ליום.

הבעיה הכללית

אל מול התקווה הגדולה שהגיעו לאחר הישראלים הבינו איך ממחזרים שקיות ניילון עומדת בעיה והיא העלות של ההליך. כל הפעולה של מחזור שקיות הניילון זה לא עניין זול וישנה בעיה של כדאיות כלכלית. מאחר והמוצר מיועד להיות חד פעמי, אין מי שישלם על מחזורו ואת הרווח צריך להשיג ממי שמוכרים לו את הפלסטיק הממוחזר. כל זאת שפלסטיק שאינו ממוחזר יכול לעלות לפעמים פחות. לכן, ברוב המקרים, את מחזור הפלסטיק ממנות חברות שונות, עיריות וכדומה.


לסיכום, ההבנה של איך ממחזרים שקיות ניילון מפיחה תקווה עמוקה מאחר והשקיות השימושיות האלו ממותגות היטב כאיוב הסביבה. מחזורן יכול לפתור את הבעיה לחלוטין, בתנאי שימצאו את הדרך להפוך אותו כלל עבור החברות. המוצר השנוי במחלוקת הזה, השימושי כל כך, יכול להפוך למוצר אחר ולהמשיך את חיו בצורה אחרת. הדבר היחיד שצריך לשם כך הוא את שיתוף הפעולה של הצרכנים ושל המדינה.

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
03-5522827